Укида се карантин

На јучерашњој сједници Републички штаб за ванредне ситуације укинуо је забрану окупљања више од три лица и дозволио окупљања до 50 лица, те донио одлуку о распуштању локалних карантина и карантин на приграничним прелазима.

У складу са новим мјерама Републичког штаба, Општиснки штаб за ванредне ситуације на јучерашњем редовном састанку донио је нове мјере у циљу превенције ширења вируса корона SARS-CoV-2 и COVID-19 болести.

На територији Општине Рудо:

Забрањује/у се до 25.05.2020.године:

• сва јавна окупљања,
  • рад базенима, „wellnes“ и спа центрима посебно и у склопу угоститељсих објеката за смјештај и
  • такмичарске активности спортских организација и спортиста,

Забрањује/у се до 18.05.2020.године:

• рад дјечијим играоницама и
  • активности спортских организација и спортиста које обухватају тренажни процес.

Ограничава се рад до 25.05.2020.године,

до 21:00 час:

• трговинама на велико,
  • трговинама на мало прехрамбеном и непрехрамбеном робом,
  • субјектима који обављају дјелатност производње хљеба, пецива, свјеже тјестанине и колача (ограничење важи само за продајни дио),
  • угоститељским објектима за исхрану и пиће,
  • субјектима који врше доставу хране ако су регистровани за обављање те дјелатности,
  • приватним стоматолошким амбулантама,
  • субјектима услужних и занатских дјелатности чије обављање захтјева непосредан контакт са корисницима (фризерски и други третмани за уљепшавање и дјелатности за његу и одржавање тијела),
  • пољопривредним апотекама,
  • бензинским пумпама и плинским пумпним станицама за дио пумпе и станице у којем је смјештен продајни и угоститељски објекат (до 21:00 часова), а без временског ограничавања рада када је у питању продаја горива, других нафтних деривата и плина и
  • приређивачима игара на срећу,

од 07:00 до 15:00 часова:

• тржницама на велико и мало (пијаце),

од 06:00 до 13:00 часова:

• сточним пијацама.

Од 18.05. до 25.05.2020.године, ограничава се рад у временском периоду који не нарушава трајање полицијског часа:

• рад дјечијим играоницама и
  • активности спортских организација и спортиста које обухватају тренажни процес

Инспекцијски надзор над спровођењем ове наредбе врше општински инспектори и Комунална полиција.

Против свих јавних предузећа и одговорних лица у предузећима, власника приватних самосталних радњи и свих других који не поступе у складу са овом наредбом, предузеће се законске санкције сходно Закону о заштити становништва.

У општини Рудо нема обољелих од корона вируса, 137 особа је изашло из кућне изолације,1 лице је у кућној  изолацији и двоје под љекарским надзором у кућној изолацији.

Надредба