Потписани уговори са 15 произвођача млијека о набавци стеоних јуница

У Рудом су уторак 23.06.2020. потписани уговори са 15 пољопривредних произвођача млијека са подручја општине Рудо и мљекаре “Пађени” о суфинансирању набавке стеоних јуница, док се испорука грла очекује  до краја ове године.

Уговори су потписани у оквиру пилот пројекта „Подршка малим произвођачима млијека у Републици Српској“, који имају до седам грла.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске учествоваће у финансирању са 40 одсто средстава, односно 50 одсто, ако је корисник жена или је пољопривредни произвођач млађи од 35 година, 10 одсто у финансирању учествују локалне заједнице, 20 одсто средстава пољопривредници ће платити директно мљекари, а 20 одсто кроз испоручено млијеко.

У овај пројекат укључено шест општина Сарајевско-романијске регије – Пале, Соколац, Хан Пијесак, Рогатица, Рудо и Вишеград, те ће бити потписани уговори за 100 произвођача са ове регије.

Пољољопривредници су задовољни сарадњом са овом мљекаром, јер имају сигуран откуп млијека и редовну исплату, због чега су се опредијелили за овај вид набавке стеоних јуница.