Uručeni ključevi 10 stanova korisnicima alternativnog smještaja u Rudom

Juče su u Rudom dodijeljeni ključevi od 10 stanova socijalnog stanovanja Vlade Republike Srpske korisnicima alternativnog smještaja sa područja ove opštine.
Tokom svečanog uručenja ključeva korisnicima stanova, Načelnik opštine Rudo Rato Rajak se zahvalio donatorima i partnerima u realizaciji projekta.
Ovim je opština Rudo dobila objekat po najvišim standardima koji se ustupa korisnicima alternativnog smještaja s ciljem raspuštanja kolektivnih centara.
Zgrada je potpuno prešla u vlasništvo opštine koja će realizovati koncept neprofitabilnog socijalnog stanovanja.

zgrada
Opština će postupati po određenim smjernicama i u skladu sa donesenim odlukama u saradnji sa korisnicima stanova.
Načelnik je tom prilikom istakao da sva raseljena lica u Rudom nisu na adekvatan način zbrinuta i izrazio očekivanje da će opština ući u još neki sličan projekat.
Na primopredaji je bio i vršilac dužnosti direktora Republičkog sekretarijata za raseljena lica i migracije Marko Aćić, koji je tom prilikom rekao je da je projekat finansiran iz kreditnih sredstava, uz djelimično učestvovanje i jedinica lokalne samouprave.

zgrada1
Mi smo ovdje zbrinuli deset porodica na osnovu koncepta o socijalnom stanovanju Vlade Republike Srpske, a na osnovu kojeg se svi objekti koji se izgrade prenose u vlasništvo jedinica lokalne samouprave, koje vode računa o objektu i porodicama koje će boraviti u njima – naveo je Aćić.
On je naglasio da su stanovi opremljeni osnovnim kućnim aparatima i namještajem da bi porodice koje su u stanju socijalne potrebe mogle odmah da počnu život u ovim stanovima.
Vrijednost novoizgrađenih stambenih jedinica sa opremanjem iznosi oko 730.000 KM sa PDVom i učešćem opštine, a zgrada u kojoj se nalaze izgrađena je u okviru Projekta zatvranja kolektivnih centara i alternativnih smještaja obezbjeđenjem javnih stambenih rješenja – CEB dva.