Уручено 84 Распбери Пај рачунара основцима са подручја општине Рудо

Представници Министарства за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске уручили су у уторак општини Рудо 84 Распбери Пај малих рачунара ђацима основних школа са подручја ове општине.

Ради се о донацији која се реализује кроз пројекат „1.000 ЗА БУДУЋНОСТ“ кроз који ће 1.000 Распбери Пај (Raspberry Pi) мини – рачунара четврте генерације бити подијељено ученицима основних школа из 20 изразито неразвијених општина у Републици Српској у циљу праћења наставног процеса, али и развоја програмерских вјештина код ове популације.

Пројекат је дио научног и технолошког доприноса напорима у превазилажењу кризне ситуације усљед вируса Ковид 19.

Пројекат се реализује кроз донације  од стране друштвено одговорних компанија „Мтел“, „Проинтер“ и „Ланко“.

Подјела рачунара ученицима биће организована од стране ОШ Рудо и ОШ Бошко Буха.