Uručeno 84 Raspberi Paj računara osnovcima sa područja opštine Rudo

Predstavnici Ministarstva za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske uručili su u utorak opštini Rudo 84 Raspberi Paj malih računara đacima osnovnih škola sa područja ove opštine.

Radi se o donaciji koja se realizuje kroz projekat „1.000 ZA BUDUĆNOST“ kroz koji će 1.000 Raspberi Paj (Raspberry Pi) mini – računara četvrte generacije biti podijeljeno učenicima osnovnih škola iz 20 izrazito nerazvijenih opština u Republici Srpskoj u cilju praćenja nastavnog procesa, ali i razvoja programerskih vještina kod ove populacije.

Projekat je dio naučnog i tehnološkog doprinosa naporima u prevazilaženju krizne situacije usljed virusa Kovid 19.

Projekat se realizuje kroz donacije  od strane društveno odgovornih kompanija „Mtel“, „Prointer“ i „Lanko“.

Podjela računara učenicima biće organizovana od strane OŠ Rudo i OŠ Boško Buha.