Одржан редован састанак Општинског штаба за ванреднe ситуацијe

Јуче је одржан редован састанак Општинског штаба за ванреднe ситуацијe на којем су потврђене мјере које је донио Републички штаб за ванредне ситуације.

С циљем превенције ширења вируса корона САРС-ЦоВ-2 и ЦОВИД-19 болести на територији Републике Српске и заштите и спасавања становништва, до 20. јула 2020. године забрањују се сва јавна окупљања у групама већим од 50 лица.

До 20. јула 2020. године ограничава се радно вријеме угоститељским објектима за исхрану и пиће од 06.00 до 23.00 часова.

До 20. јула 2020. године дозвољавају се такмичарске активности спортских  организација и спортиста искључиво без присуства публике, уз претходно прибављену сагласност Министарства породице, омладине и спорта и Министарства здравља и социјалне заштите.

Zaključak Vlade