Opština Rudo i Karitas Švajcarske donirali novih 10 plastenika

Danas su Opština Rudo i Karitas Švajcarske potpisali ugovore za dodjelu plastenika od 100 m2, sa sistemom za navodnjavanje, presadom i ostalom pratećom opemom, koji će uskoro biti i isporučeni korisnicima koje su odabrani nakon sprovedenog javnog poziva.

Potpisano je 10 ugovora, čija pojedinačna vrijednost iznosi 2928,67 KM, a koju korisnici sufinansiraju u iznosu od 486 KM.

karitas (2)

Prilikom potpisivanja ugovora, korisnicima projekta obratio se Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti, koji im je tom prilikom čestitao na donaciji i istakao da je ovo jedan u nizu projekata koji opština realizuje u saradnji sa organizacijom Karitas.

Prilikom izbora korisnika, prednost je data mladima, nezaposlenima i osobama sa manjim primanjima kako bi mogli povećati kućni budžet.

Novi su plastenici podijeljeni kroz Karitasov projekat “Stvaranje prihoda i radnih mjesta u poljoprivrednom sektoru u Bosni i Hercegovini – (IGAS) 2016-2020”.