Организован скроман дочек за најмлађе

Данас 01. септембра, почела је након дужег распуста, нова школска година за све ученике на простору општине Рудо.

Настава се због новонасталих околности изводи по посебном режиму, уз примјену свих мјера које су прописане од стране Завода за јавно здравље.

118697013_1184949108555375_2284240381870607382_n (1)

У складу са овим мјерама, организован је и скроман пријем за првачиће ради упознавања са препорукама у вези са одвијањем наставе, у складу са новонасталом ситуацијом проузрокованом новим вирусом ЦОВИД 19.

Том приликом су испред општине Рудо Начелник одјељења за општу управу и друштвене дјелатности, Драган Јовановић и Замјеник начелника општине Рудо, Митар Видаковић уручили скромне поклоне првачићима двије основне школе у Рудом.

Поред традиционалних поклон пакета и новчаних честитки за првачиће, Општина Рудо је ове године обезбједила комплете уџбеника за све ђаке од трећег до петог разреда, који похађају основну школу са сједиштем на подручју општине Рудо.

У сарадњи са основним школама набављен је 91 комплет уџбеника који ће бити уручени ученицима.