Organizovan skroman doček za najmlađe

Danas 01. septembra, počela je nakon dužeg raspusta, nova školska godina za sve učenike na prostoru opštine Rudo.

Nastava se zbog novonastalih okolnosti izvodi po posebnom režimu, uz primjenu svih mjera koje su propisane od strane Zavoda za javno zdravlje.

118697013_1184949108555375_2284240381870607382_n (1)

U skladu sa ovim mjerama, organizovan je i skroman prijem za prvačiće radi upoznavanja sa preporukama u vezi sa odvijanjem nastave, u skladu sa novonastalom situacijom prouzrokovanom novim virusom COVID 19.

Tom prilikom su ispred opštine Rudo Načelnik odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti, Dragan Jovanović i Zamjenik načelnika opštine Rudo, Mitar Vidaković uručili skromne poklone prvačićima dvije osnovne škole u Rudom.

Pored tradicionalnih poklon paketa i novčanih čestitki za prvačiće, Opština Rudo je ove godine obezbjedila komplete udžbenika za sve đake od trećeg do petog razreda, koji pohađaju osnovnu školu sa sjedištem na području opštine Rudo.

U saradnji sa osnovnim školama nabavljen je 91 komplet udžbenika koji će biti uručeni učenicima.