Otvoren prvi teniski kamp za dječake i djevojčice iz Priboja i Rudog

U subotu, 12.09. uz skromnu ceremoniju i prisustvo zvanica, otvoren je prvi teniski kamp  za dječake i djevojčice iz Rudog i Priboja.
Na otvaranju kampa, ispred domaćina prisutne je pozdravio  Vladimir Bradonjić, direktor JU za turizam i sport Rudo, koji je tom prilikom istakao da terene koji se danas stavljaju u funkciju, pored novoformirane teniske sekcije, u rekreativne svrhe mogu koristiti i drugi građani opštine Rudo.
tenis
Ispred nosioca prekograničnog projekta Turističke organizacije Priboj, kroz koji se aktivnosti i realizuju, prisutnima se obratio i finansijski menadžer projekta gosp. Vidoje Didanović, koji je istakao da se sa ovim aktivnostima jedan kompleksan projekat privodi kraju.
On je prisutne podsjetio da su izgradnjom teniskih terena, nabavkom neophodne opreme, edukacijiom certificiranih trenera i ovim kampom stvoreni svi preduslovi za rad teniske sekcije u Rudom i teniskog kluba u Priboju, te da će kroz dalji rad sa ovim dječacima i djevojčicama, neki od njih možda poželjeti da budu novi Novak Đoković.
tenis 4
Teniski kamp je, ispred opštine Rudo zvanično proglasio otvorenim, Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti.
U svom obraćanju on je pozdravio prisutne, poželio im ugodan boravak u Rudom i tom prilikom istakao, da su sa otvaranjem teniskih terena i kampa, stvoreni uslovi za afirmaciju ovog sporta, u nadi da će ovi turniri u budućnosti preći u tradiciju.
Sa početkom kampova i dva teniska terena, koja su izgrađena kroz isti projekat, zvanično su stavljena u funkciju razvoja sporta u ove dvije opštine.
tenis 2
Kampovi za dječake i djevojčice iz Rudog i Priboja održavaće se u periodu od 12. do 18. septembra 2020. godine, u ova dva pogranična grada.
Poslednji dan kampa, u petak 18.09.2020. biće održan manji trnir, na kojem će učestvovati učesnici kampa.
Kampovi se održavaju u okviru  projekta  „Bijeli sport i kulturno-istorijsko naslijeđe sa kraja 19. vijeka u funkciji razvoja turizma opština Rudo i Priboj” koji se realizuje kroz program prekogranične saradnje izmedju Srbije i Bosne i Hercegovine .
tenis 6
Riječ je o razvoju i afirmaciji tenisa u ove dvije pogranične opštine. Suština ideje za ovaj projekat bazirana je na činjenici o Austro-ugarskom naslijeđu, zahvaljujući kojem je prvi teniski meč na ovim prostorima odigran, upravo na granici ove dvije opštine.
Projekat se finansira iz pretpristupnih  fondova Evropske unije, u sklopu programa Prekogranične saradnje između Srbije I Bosne i Hercegovine tokom perioda između 2014 i 2020 godine, Projekat implementiraju Turistička organizacija Opštine Priboj I Javna ustanova za turizam i sport Opštine Rudo. Tijelo za ugovaranje ovog projekta je Ministarstvo finansija, Sektor za ugovaranje i finansiranje programa iz sredstava Evropske unije (CFCU), Republike Srbije.
tenis 3