Дјечија недјеља под слоганом „Здраво тијело, ведар дух“

У дневном боравку за дјецу и младе са сметњама у развоју и Центру за рани раст и развоју ЦСР Рудо, у периоду од 05. до 11.10. 2020, обиљежили смо Дјечију недјељу 2020. године, под слоганом „Здраво тијело, ведар дух“. Све активности у току дјечије недјеље реализоване су уз поштовање тренутне епидемиолошке ситуације.

1

У складу са препорукама, трудећи се да и ову Дјечију недјељу испунимо разноврсним садржајем, комбиновали смо различите методе рада и приступе реализацији садржаја – предавања, интерактивне радионице, дружење, спортске и креативне игре, дружење на отвореном. Тематски, ове активности су покриле различита сегменте свакодневице и одрастања дјеце. Реализоване су активности “Дјечија права и обавезе”, “Зашто је вaжно хранити се здраво”, “Игре на отвореном”, дружење са стоматологом, излет.

Поред помеутих активности, психолог ЦСР обишла је дјецу у хранитељским породицама.

Активности су медијски пропратила ТВ Рудо и ТВ БН.

3