Podrška lokalnoj zajednici tokom pandemije Kovid -19

Udruženje žena „Eva“ Rudo juče je organizovala podelu paketa zaštitnih sredstava protiv COVIDa 19 u sklopu projekta „Podrška lokalnoj zajednici tokom pandemije Kovid -19 “ koji je podržan/sufinansiran u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu – ReLOaD, koji finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) uz sufinansiranje opštine Rudo.

eva1 (2)

Ukupno 15 kompleta koji se sastoje od po jednog bezkontaktnoga toplomera, jedan dozer za dezinfekciju, pakovanje rukavica od 100kom i tečnost za dezinfekciju ruku zapremine 5litara dodjeljeno je Opštini Rudo, DZ “dr Stojana i Ljubica“, CKPD „PROSVJETA“, Narodnoj biblioteci “Manojlo Ilić“, JU za turizam i sport Rudo, SŠC „Rudo“, OŠ „Rudo“ Rudo i OŠ „Boško Buha“ Štrpci sa područnim školama.

Pored ovih kompleta, tri glavne škole u Rudom dobile su i po 4 pamučne zaštitne maske za lice za sve učenike  i po 2 komada pamučnih maski za zaposlene u školama.

Sve maske su skrojene i sašivene u radioici ovog Udruženja od strane 5 članica udruženja.

eva1