Локални избори 2020

Локални избори у Босни и Херцеговини одржавају се  у недјељу, 15.11.2020. године. Први пут се избори одрзавају у условима епидемије Цовид-19. Поштовање прописаних епидемиолошких мјера не смије бити сметња за законито одвијање изборног процеса.

Бирачка мјеста су отворена од 07:00 до 19:00 сати. Уз показивање једног од важећих бх идентификационих докумената (лична карта, возачка дозвола, пасош) на бирачком мјесту бирач добија комбинацију гласачких листића која му припада и остварује право на гласање. Тајност гласања је осигурана на бирачком мјесту.

Локацију свог бирачког мјеста бирачи могу провјерити ако посјете wеб страницу ЦИК БиХ www.izbori.ba и отворе линк „Да ли сте регистровани“, затим да у празна поља упишу тражене податке (име, презиме и ЈМБ). Други начин провјере је путем слања СМС поруке на број 091 12 12 12, порука треба да садржи само ЈМБ, слање поруке кошта 0,10КМ+ПДВ. И наравно трећи начин провјере локације бирачког мјеста је да бирач контактира општински Центар за бирачки списак или позове инфо линије ЦИК БиХ 033/251-331 или 033/251-332.

У недељу ће грађани општине Рудо бирати Начелника општине, од три кандидата, и 17 одборника са 14 листа 12 политичких партија и 2 независна кандидата на период од 4 године.