Potpisani ugovori sa pripravnicima

U Rudom su juče potpisani ugovori o obavljanju pripravničkog staža u Opštini  Rudo i u Centru za socijalni rad sa 4 pripravnika.

Tom prilikom Načelnik opštine Rudo, pozdravio je pripravnike i istakao značaj podrške mladim obrazovanim kadrovima, kao što je ova koja pruža mogućnost sticanja praktičnog iskustva, koje će im pomoći u daljem poslovnom angažmanu, i omogućiti da u potrazi za zaposlenjem budu konkurentniji na tržištu rada.

pripravnici 2

Po sprovedenoj konkursnoj proceduri pripravnički staž će obavljati jedan diplomirani pravnik, diplomirani inženjer arhitekture, diplomirani socijalni radnik i diplomirani ekonomista.

Sredstva za finansiranje pripravničkog staža za 4 pripravnika sa visokom stručnom spremom izdvojila je Opština Rudo.