Ministar Košarac u radnoj posjeti opštini Rudo

radna posjet

Juče su u radnoj posjeti opštini Rudo bili Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac, Lazar Rvović predsjednik opštine Priboj i Milomir Lučić direktor Industrijskih parkova Priboj.

U cilju obezbjeđivanja novih radnih mjesta i brige za svako postojeće radno mjesto, što je i nova politika vlasti u Rudom, razgovaralo se o mogućnostima saradnje u oblastima poljoprivrede, ruralnog turizma i aktivnostima u vezi sa otvaranjem slobodne zone u Rudom po uzoru na Slobodnu zonu Priboj.

Na sastanku je zaključeno da je neophodno napraviti ekonomsko–finansijski elaborat opravdanosti otvaranja slobodne zone, a kada se svi uslovi ispune donijeti odluku o njenom formiranju.

Nakon sastanka, ministar Košarac je za medije izajvio da opština Rudo ima poljoprivredni i turistički potencijal, na čijem razvoju će se raditi u narednom periodu.

Za razvoj poljoprivrede već su odobrena sredstva za nabavku sadnog materijala voća,  a u narednom periodu će biti obavljeni razgovori sa određenim međunarodnim organizacijama da se obezbjede finansijska sredstva za izradu strategije za razvoj ruralnog turizma.

radna posjeta

Košarac je novinarima u Rudom nakon sastanka sa opštinskim rukovodstvom rekao da ga raduje činjenica da će u narednih mjesec ili dva biti potpisana povelja o bratimljenju između opštine Rudo i susjedne opštine Priboj u Srbiji. Ova povelja će učvrstiti saradnju dvije lokalne zajednice u privrednom, kulturnom, sportskom i drugom smislu.

On je izrazio uvjerenje da će opština Rudo sa novoizabranom rukovodstvom raditi na otvaranju radnih mjesta i da će od sada biti otvorena prema institucijama Republike Srpske i BiH, te izrazio žaljenje zbog zatvorenosti ove lokalne zajednice u prethodnih osam godina.

Nakon sastanka Dragoljub Bogdanović, načelnik opštine Rudo je rekao je da će nastojati da pomognu stanovnicima koji su vezani za poljoprivredu i turizam.

On je istakao da se razgovaralo i o slobodnoj zoni i mogućoj saradnji sa opštinom Priboj, kao šansi za otvaranje novih radnih mjesta za nezaposlene osobe, posebno boračku populaciju, djecu poginulih boraca i mlade.

Pored razvojnih tema, na sastanku je dogovoreno zajedničko rješavanje pitanja prevoza na relaciji Priboj-Rudo.