Радно вријеме за празник Божић и за Дан Републике

Општинска управа Рудо  неће радити у сриједу и четвртак, 6. и 7. јануара када се обиљежава вјерски празник Бадњи дан и православни Божић. Нерадни дан je и субота, 9. јануар када се обиљежава Дан Републике Српске.

У дане празника Републике, не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

Сходно члану 7. Одлуке  о одређивању  радног времена  трговинским и занатско – предузетничким радњама  на подручју  општине Рудо ( “Службени гласник општине Рудо” број: 3/13, 15/13 и 16/13), трговинске,   занатске и услужне  радње  не раде.

Изузетно, трговинске и занатске радње  са претежно  прехрамбеном робом, ради подмирења основних животних потреба,  могу радити  скраћено, а најдуже  4 ( четири)  часа, с тим да радно вријеме мора бити видно истакнуто на  улазним вратима  трговинских  и занатских радњи.

Угоститељским објектима дозвољено је да раде у складу са радним временом прописаним закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, односно од 06 до 22 часа.

Обавјештење за јавне установе и предузећа

Обавјештавају се све јавне установе и предузећа на подручју општине Рудо  да су у обавези државне празнике обиљежавати истицањем заставе Републике Српске, а у складу са Законом о употреби заставе, грба и химне РС („Сл.гласник РС“, број: 4/93 ) и чланом 4. став 2. Закона о празницима Републике Српске ( „Сл.гласник РС“, број: 43/07).