Radno vrijeme za praznik Božić i za Dan Republike

Opštinska uprava Rudo  neće raditi u srijedu i četvrtak, 6. i 7. januara kada se obilježava vjerski praznik Badnji dan i pravoslavni Božić. Neradni dan je i subota, 9. januar kada se obilježava Dan Republike Srpske.

U dane praznika Republike, ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.

Shodno članu 7. Odluke  o određivanju  radnog vremena  trgovinskim i zanatsko – preduzetničkim radnjama  na području  opštine Rudo ( “Službeni glasnik opštine Rudo” broj: 3/13, 15/13 i 16/13), trgovinske,   zanatske i uslužne  radnje  ne rade.

Izuzetno, trgovinske i zanatske radnje  sa pretežno  prehrambenom robom, radi podmirenja osnovnih životnih potreba,  mogu raditi  skraćeno, a najduže  4 ( četiri)  časa, s tim da radno vrijeme mora biti vidno istaknuto na  ulaznim vratima  trgovinskih  i zanatskih radnji.

Ugostiteljskim objektima dozvoljeno je da rade u skladu sa radnim vremenom propisanim zaključkom Republičkog štaba za vanredne situacije, odnosno od 06 do 22 časa.

Obavještenje za javne ustanove i preduzeća

Obavještavaju se sve javne ustanove i preduzeća na području opštine Rudo  da su u obavezi državne praznike obilježavati isticanjem zastave Republike Srpske, a u skladu sa Zakonom o upotrebi zastave, grba i himne RS („Sl.glasnik RS“, broj: 4/93 ) i članom 4. stav 2. Zakona o praznicima Republike Srpske ( „Sl.glasnik RS“, broj: 43/07).