Besplatan prevoz na relaciji Milanovići-Rudo-Mrsovo-Rudo

Skupština opštine Rudo je na sjednici održanoj dana 04.02.2021. godine, usvojila Odluku o subvencionisanju prevoza kojom  se sufinansiraju troškovi saobraćanja autobuskih linija Rudo – Foča   i Milanovići – Rudo – Mrsovo – Rudo.

Subvencionisanje prevoza podrazumjeva obavezu prevoznika da na liniji Rudo – Foča saobraća minimalno tri puta sedmično, ponedeljak, srijeda i petak, a na liniji Milanovići – Rudo – Mrsovo – Rudo da saobraća pet puta sedmično, svaki radni dan.

Linija Rudo – Foča  i linija Milanovići – Rudo – Mrsovo – Rudo su vremenski sinhronizovane.

Uslov za korišćenje ovog sufinansiranja je da prevoznik omogući zaposlenima u Opštinskoj upravi,  u ustanovama, preduzećima i slično  koji se većim dijelom finansiraju iz budžeta opštine Rudo i ostalim građanima opštine Rudo besplatan prevoz na liniji Milanovići – Rudo – Mrsovo – Rudo i nazad.

Linija Rudo – Foča je komercijalna i svi građani plaćaju karte prema važećem cjenovniku.

U narednom periodu će se sagledati mogućnosti uvođenja određenih beneficija  na liniji Rudo – Foča, kao i uvođenja neke dodatne linije na lokalu.

Početak primjene navedene Odluke je ponedeljak 15.02.2021. godine.