Obilježen dan Boračke organizacije RS Trifundan

trifundan 1

U Rudom je obilježen Trifundan – Dan boraca i Dan Boračke organizacije Republike Srpske.

Paljenjem svijeća i služenjem parastosa poginulim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, praznik je obilježen u Bijelom Brdu, Štrcima, Uvcu i Mokronozima.

Danas je praznik obilježen u Mrsovu i u Rudom.

Obilježavanje je počelo 11 i 30 časova, služenjem parastosa poginulim borcima od strane sveštenstva Crkvene opštine Rudo.

trifundan

Predstavnici Boračke organizacije i predstavnici Opštine Rudo položili su cvijeće na centralno spomen obilježje.

Prisutnim građanima obratili su se sveštenici i predstavnici boračke organizacije.

Tom prilikom je istaknut značaj obilježavanja ovog datuma, kada se podsjećamo na one koji su svoje živote dali za Republiku Srpsku.

Obilježavanju Trifundana prisustvovali su predstavnici Boračke organizacije Rudo , predstavnici opštinske uprave Rudo, članovi porodica poginulih boraca, ratni vojni invalidi, demobilisani borci Odbrambeno-otadžbinskog rata RS kao i ostali građani opštine.