Naredba o mjerama zaštite protiv korona virusa

Na osnovu prijedloga Opštinskog štaba za vanredne situacije, Načelnik opštine Rudo donio je Naredbu kojom se:

ZABRANJUJE do 05.04.2021. godine:

• rad svih ugostiteljskih objekata ( uključujući i objekte na benzinskim stanicama);
  • rad priređivača igara na sreću (sportske kladionice);
  • rad ustanova kulture ( pozorišta, bioskopi, muzeji),;
  • organizovanje rekreativnih aktivnosti, trenažni procesi i takmičarske aktivnosti sportskih organizacija;
  • rad fitnes centara.

ZABRANJUJU:

• Javna okupljanja u grupama većim od 30 lica
  • Privatna okupljanja u grupama većim od 10 lica

NAREĐUJE se trgovinskim radnjama da:

• poštuju dozvoljeni broj istovremenih posjetilaca u objektu i obavještenje o dozvoljenom broju istaknu na ulaznim vratima objekta.
  • obavezno nošenje zaštitnih maski u objektu.

DOZVOLJAVA SE vršenje usluga dostave hrane i pića kao i šalterska prodaja hrane i pića bez mogućnosti konzumiranja unutar i ispred ugostiteljskog objekta, u vremenu od 06,00 -21,00 čas.

• U zatvorenom prostoru obavezno je nošenje zaštitnih maski ( prekriveni usta, nos i brada) , i održavanje fizičkog rastojanja od 2 metra, kako u zatvorenom tako i na otvorenom prostoru.
  • U periodu do 05.04.2021.godine , auto škole dužne su da nastavu i aktivnosti koje zahtjevaju rad sa više ljudi u grupi (predavanja, obuke prve pomoći i sl.) organizuju na daljinu korištenjem sredstava elektronske komunikacije.
  • U autobusima , kojima se obavlja prevoz lica u drumskom saobraćaju , broj lica koja se prevoze ne može biti veći od broja registrovanih mjesta za sjedenje.

Protiv svih navedenih subjekata i odgovornih lica u njima,  i svih drugih koji ne postupe u skladu sa ovom naredbom, preduzeće se zakonske sankcije shodno Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti ( Sl.glasnik RS broj 90/17).

Ova naredba stupa na snagu danom donošenja a  objaviće se u „Službenom glasniku opštine Rudo“,TV Rudo i zvaničnom sajtu opštine Rudo.