Наредба о мјерама заштите против корона вируса

На основу приједлога Општинског штаба за ванредне ситуације, на састанку који је одржан данас, Начелник општине Рудо донио је Наредбу број 02-014-13/21 од 22.03.2021. којом се:

ЗАБРАЊУЈЕ до 29.03.2021. године:

• рад свих угоститељских објеката (укључујући и објекте на бензинским станицама)
  • рад услужних и занатских радњи чији рад захтјева непосредан контакт са корисницима (фирзерски и други третмани за уљепшавање)
  • рад приређивача игара на срећу (спортске кладионице)
  • Рад установа за културу (позоришта, биоскопи, музеји)
  • Организовање рекреативних активности, тренажни процеси и такмичарске активности спортских ортанизација,
  • Рад фитнес центара.

ЗАБРАЊУЈУ:

• Јавна окупљања у групама већим од 30 лица
  • Приватна окупљања у групама већим од 10 лица

НАРЕЂУЈЕ се трговинским радњама да:

• поштују дозвољени број истовремених посјетилаца у објекту и обавјештење о дозвољеном броју истакну на улазним вратима објекта.
  • обавезно ношење заштитних маски у објекту.

ДОЗВОЉАВА СЕ вршење услуга доставе хране и пића као и шалтерска продаја хране и пића без могућнсти конзумирања унута и испред угоститељског објекта, у времену од 06.00 – 21.00 часова.

У затвореном простору обавезно је ношење заштитних маски (прекривени уста, нос и брада), и одржавање физичког растојања од 2 метра, како у затвореном тако и на отвореном простору.

Против свих наведених субјеката и одговорних лица у њима,  и свих других који не поступе у складу са овом наредбом, предузеће се законске санкције сходно Закону о заштити становништва од заразних болести ( Сл.гласник РС број 90/17).

Ова наредба ступа на снагу даном доношења а  објавиће се у „Службеном гласнику општине Рудо“,ТВ Рудо и званичном сајту општине Рудо .

Наредба