Naredba o mjerama zaštite protiv korone virusa

Na sastanku Opštinskog štaba za vanredne situacije, koji je održan danas, donešen je prijedlog na osnovu čega je načelnik opštine Rudo donio Naredbu broj 02-014-9/21 od 05.03.2021. kojom se:

OGRANIČAVA se rad svih ugostiteljskih objekata (uključujući i  objekte na benzinskim stanicama) i kladionica  na teritoriji opštine Rudo, u vremenu od 06.00 do 22.00 časa u periodu od 05.03. do 11.03.2021. godine.

U istom periodu ZABRANJUJE se izvođenje muzike uživo u ugostiteljskim objektima za smještaj, hranu i piće.

ZABRANJUJU se :

• javna okupljanja u grupama većim od 50 lica,
  • privatana okupljanja u grupama većim od 10 lica.
  • organizovanje rekreativnih aktivnosti, rad fitnes centara, treninga i takmičarskih aktivnosti sportskih organizacija.

NAREĐUJE se trgovinskim i zanatsko- uslužnim radnjama da :

• poštuju dozvonjeni broj   istovremenih  posjetilaca u objektu i obavještenje o dozvoljenom broju istaknu na ulaznim vratima objekta.
  • obavezno nošenje zaštitnih maski u objektu.

U zatvorenom prostoru obavezno je nošenje zaštitnih maski (prekriveni usta,  nos i brada) , i održavanje fizičkog rastojanja od 2 metra, kako u zatvorenom tako i na otvorenom prostoru.

Protiv svih navedenih subjekata i odgovornih lica u njima,  i svih drugih koji ne postupe u skladu sa ovom naredbom, preduzeće se zakonske sankcije shodno Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti ( Sl.glasnik RS broj 90/17).

Ova naredba stupa na snagu danom donošenja a  objaviće se u „Službenom glasniku opštine Rudo“,TV Rudo i zvaničnom sajtu opštine Rudo .