Општинe Рудо и Прибој заједно раде на рјешавању проблема одлагања смећа у пограничном појасу

smece

Годинама нагомилавано смеће на подручју граничног прелаза између Републике Српске и Републике Србије у селу Мокронози, довело је до стварања дивље депоније.

Ангажманом општина Рудо и Прибој и комуналних предузећа, очишћена је дивља депонија и тиме ријешен дугогодишњи еколошки проблем села Мокронози и Миоче.

У току су договори са Комуналним предузећем Услуга“ а.д. Рудо, да и мјесна заједница Мокронози буде обухваћена редовним одвозом комуналног отпада са простора општине Рудо.

На овај начин ће бити успостављена редовна услуга одвоза смећа уз прописану накнаду, коју ће плаћати корисници ове услуге.

Поред напора општине и Комуналног предузећа, апелује се на грађане ширег подручја општине Рудо, да комунални отпад одлажу на прописаним локацијама, али и да учествују у акцијама чишћења, јер само на тај начин можемо сачувати природу и еколошки здраву средину.

smece2