Podjela besplatnih sadnica građanima Rudog

Zahvaljujući inicijativi koja je pokrenuta na društvenim mrežama i odazivu velikog broja naših sugrađana, opština Rudo se pridružila akciji „Posadi svoj hlad“.

logo 1

Javna podjela sadnica bijelog jasena organizovana je u podne 9. aprila u Bosni i Hercegovini, a u Rudom će se sadnice dijeliti na gradskom trgu. Sadnice su obezbeđene uz pomoć društveno odgovornih kompanija koje žele da ozelene mjesta gdje živimo i kojima je bitno zdravlje građana.

Ovo nije samo ekološka akcija, usmjerena ka borbi protiv klimatskih promjena, već je i akcija koja ima zdravstvenu funkciju jer je svako drvo jedinstveni zeleni respirator. U akciji se djele dvogodišnje sadnice bijelog jasena uz uputstvo za sadnju. Zato posadite svoj hlad i obezbedite čist vazduh vama i vašoj porodici! Broj sadnica je ograničen, jedna osoba može najviše da dobije jednu sadnicu!

logo 2
Svaka sadnica sadrži logo sponzora kao i QR kod preko kojeg možete da je registrujete i pratite uputstva za njen dalji razvoj. Druga strana vezice je ostavljena za Vaše ime i datum sadnje.

Mi ne sadimo drveće u šumama nego u gradovima zato što tamo i živimo. Iz tog razloga i realizujemo Projekat Posadi Svoj Hlad, kako bismo nadomjestili nedostatak zelenila u urbanim gradskim sredinama. Naš plan je, da u narednim godinama podijelimo 300.000 sadnica građanima i na taj način stvorimo zdravija mjesta za život svih nas.

Projekat Posadi svoj hlad je usaglašen sa ciljevima definisanim u pretpristupnom Poglavlju 27, kao i u skladu sa ciljevima svjetske akcije „Trillion Trees” Svjetskog ekonomskog foruma (WEF) u Davosu, u kojoj je naša organizacija partner za održiva ekološka rješenja. Ovaj projekat je takođe usaglašen sa evropskim Zelenim planom (European New Deal) u kome je čist vazduh u urbanim sredinama jedan od stubova cirkularne ekonomije i podržan je od brojnih institucija.