Потписан уговор о додјели осам пластеника социјално угроженим породицама

plastenici

Уговор о донацији 8 пластеника социјално угроженим породицама у општини Рудо, потписао је у четвртак начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић и Русмир Ханић, представника Њемачке невладине организације АСБ СЕЕ.

Пластеници од 100 и 75 м2, са системом за наводњавање, биће донирани социјално угроженим лицима која се одреде у сарадњи са Центром за социјални рад Рудо. Пластеници су донација Њемачке владе а општина Рудо, ову донацију суфинансира са по 800 КМ по пластенику.

Од корисника се очекује да осигурају адекватну парцелу за постављање пластеника и да од произведене количине осигурају по сто 100 кг произведеног поврћа по години, за додјелу социјално угроженим породицама у току 2 наредне године.

Пројекат ће се реализовати током 9 мјесеци, а набавка и поставка пластеника планирана је за мјесец септембар.

Ово је први пројекат који се раелизује са АСБ СЕЕ. Током састанка, разговарало се о могућностима проширења сарадње кроз друге пројекте.