Ministar privrede i preduzetništva u posjeti Rudom

Juče je Vjekoslav Petričević, Ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske, bio u radnoj posjeti opštini Rudo.

Cilj ove posjete bio je sagledavanje privredne situacije u opštini Rudo i određivanju razvojnih prioriteta koji će dovesti do pokretanja privrednih aktivnosti.

Ministar je tom prilikom istakao da u opštini Rudo postoji potencijal zbog same blizine granice i saradnje sa susjednim opštinama u Republici Srbiji.

privreda

Jedna od tema razgovora bila je i formiranje industrijske zone, koja bi na neki način bila podržana i od strane Republike Srbije kroz pomoć investiranju u infrastrukturu zone, i sa druge strane kroz uvezivanje i privlačenje određenih investitora iz Republike Srbije.

Ministar je sa rukovodstvom opštine obišao pogon firme Autodijelovi. U narednom periodu od strane Ministra će biti obavljeni razgovori sa zainteresovanim investitorima za pokretanje proizvodnje i u ovom objektu.

Sastanku su pored ministra prisustvovali i predstavnici korporacije Trajal iz Kruševca, koja je u postupku otvaranja firme koja će u prostorijama nekadašnje kasarne skladištiti eksplozive, a koju je opština Rudo ustupila ovoj firmi.

Ministar privred

Zamjenica generalnog direktora Vesna Kovačević Stanković, najavila je početak rada ove firme i za početak otvaranje 15 novih radnih mjest za Petrovdan.

Načelnik opštine Rudo iskazao je zadovoljstvo ovom radnom posjetom i nadu da će zaključci sa ovog sastanka biti vrlo brzo realizovani, a sa njima i otvorena nova radna mjesta.