Intervju sa Načelnikom opštine: Ulaganje u poljoprivredu i turizam razvojna šansa opštine Rudo

Vožnja “Vodenim Ćirom” do Višegrada i Goražda, gdje blizu 40 ljudi može da uživa u kanjonu Lima i Drine, rodno mjesto Mehmeda-paše Sokolovića u kojem je sagradio crkvu i džamiju, stara željeznička stanica iz doba austrougarske vladavine, samo su neke od brojnih turističkih ponuda opštine Rudo.

Takva ponuda upotpunuje se potencijalima za razvoj lovnog i ribolovnog turizma, a kako bi turistima takve atrakcije postale pristupačnije, načelnik opštine Dragoljub Bogdanović planira da iskoristi prednost blizine granice sa Srbijom i sanacijom saobraćajnice ovu opštinu poveže sa Zlatiborom.

“Putni pravac, čija sanacija je značajna za opštinu Rudo je dionica Štrpci-Cigla-Jablanica. Time bi se omogućilo da se od naše opštine do centra Zlatibora stigne za 40 minuta. To bi nam značilo u smislu da turisti koji su na Zlatiboru mogu da dođu i kod nas, vide našu turističku ponudu i kupe domaće proizvode”, rekao je Bogdanović u intervjuu za Načelnik.net.

On je istakao da je pored putne infrastrukture razvoj turizma u ovoj opštini uslovljen i početkom rada hotela “Komsar”, smještenog u samom centru opštine.

“Rukovodstvo opštine sa mnom na čelu je iskazalo spremnost za pregovore sa investitorima i vlasnicima hotela, a sve sa ciljem da se taj problem, koji u mnogome koči razvoj turizma, konačno riješi. Nama je samo bitno da hotel radi, jer bismo time riješili problem smještaja, kao najvećeg problema kada govorimo o turizmu u Rudom”, ističe Bogdanović.

Intervju možete pročitati   ovdje.