Пријем код Начелника општине за најбоље ученике СШЦ Рудо

ucenici

Начелник општине Рудо, господин Драгољуб Богдановић уприличио је пријем за 8 најбољих матураната, ученике носиоце Вукове дипломе и ђака генерације Средњошколског центра Рудо.

Поред разговора о успјеху који су ови ученици постигли кроз досадашње школовање, разговарало се и о будућим плановима. Током разговора, ученици су похвалили наставно особље и СШЦ Рудо, из које ће понијети најљепша сјећања.

ucenici 3

Начелник је уручио награде ученицима и пожелио им срећу у даљем школовању уз поруку да се уздају највише у себе, цитирајући Шекспира „срећа и судбина није у звијездама, већ у нама самима“, као и да буду добри, да поштују своје родитеље и да не забораве на свој крај.

Ђак генерације и добитник Вукове дипломе Светлана Преловић, том приликом је истакла колико јој је значио овај пријем и подршка коју је начелник пружио школи и матурантима, што јој даје наду да ће се након школовања врати у Рудо, гдје би наставила да живи. Она планира да упише Факултет техничких наука у Новом Саду.

ucenici 2