Сумирање резултата на крају школске године

На крају школске године обично сумирамо утиске, резултате и постигнућа ученика. Поред пандемије која је задала главобољу, како наставницима тако и ђацима и родитељима, и ова година ће бити упамћена по добрим резултатима оствареним од стране ученика три школе на простору општине Рудо.

Још једна генерација средњошколаца, која броји 34 ученика, успјешно је завршила школовање у Средњошколском центару Рудо. Ученик генерације је Светлана Преловић, која се образовала у четвртом степену Гимназија -општи смјер, док су Јована Вилотић, Милица Макљеновић и Јелена Мићевић похваљени за одличан успјех и примјерно владање током цијелог средњег образовања. На матурској вечери ученици су награђени дипломом и књигом.

ssc rudo

У школској 2020/2021. години 45 ученика је завршило 9. разред. Основна школа Рудо дипломом „Вук Караџић“ наградила је двије ученице, Сару Томић и Јану Јовановић. За Ђака генерације проглашена је ученица Јана Јовановић.

rudoos

Основна школа „Бошко Буха“ обиљежила је Дан ученичких постигнућа, када су ученицима додијељене дипломе и књиге за њихова постигнућа, као и посебно признање ученику Генерације Стефану Ступићу.

Strpci1

ОШ „Бошко Буха“ је наградила ученике деветог разреда који су остварили добре резултате на такмичењима. Награђени су: Драгана Митровић за освојено 2. мјесто из математике на општинском такмичењу, Сара Ћировић за освојено 2. мјесто на општинском такмичењу из информатике и Алекса Станишић за освојено 1. мјесто не општинском такмичењу из физике и учешће на регионалном такмичењу.

Начелник општине Рудо додијелио је награде и посебна признања награђеним ученицима.

Честитамо свим ученицима на оствареним резултатима и желимо им успјех у даљем школовању.