Gradska plaža u Rudom spremna za kupače

Kroz drugi poziv Omladinske banke Rudo realizovan je projekat pod nazivom “Svi za Lim“.

Projekat je imao za cilj da se uredi dio plaže na rijeci Lim, čišćenjem i postavljanjem ležaljki i suncobrana, kako bi građani mogli da u toplim ljetnim danima uživaju uz rijeku.

Odobreni grant za ovaj projekat iznosio je 1,500 KM, s tim da je doprinos zajednice bio 750 KM kroz usluge i robu. Projekat se radio u dvije etape, prva etapa je podrazumjevala čišćenje plaže i izvlačenje stabla iz rijeke koje je kasnije upotrebljeno za izradu stolova.

Druga etapa se odnosila na posatavljanje ležaljki i suncobrana. Ruđanska plaža sad je bogata za  10 suncobrana i 10 ležaljki.

plaza

U dva navrata realizovane su akcije čišćenja koje su okupile veliki broj sugrađana koji su kroz volonterski rad dali svoj doprinos u ovoj akciji.

Projekat je pored redovnih aktivnosti, dodatno unaprijedio saradnju između Opštine Rudo i neformalne grupe jer je opština osigurala kontejner u koji će se odlagati oprema. Pored pomenute saradnje neformalna grupa  ima ideje kako nadograditi dati projekat.

Pokretači ove pozitivne promjene su: Vasilije Pecikoza, Aleksandar Cerović, Petar Bjelić, Ljupko Mitrović i Jovana Ostojić.

Sam projekat je ocjenjen kao primjer dobre prakse koji se realizuje  kroz Omladinsku banku Rudo.

U toku 2021. godine kroz Omladinsku banku Rudo podržano je čak 8 projekata od kojih su neki do sada već realizovani. Koje smo projekte sproveli možete pratiti na facebook  stranici  Omladinska banka Rudo.