Obavještenje o stavljanju na javni uvid Nacrta Studije uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje hidroelektrane „Mrsovo“, na rijeci Lim, opština Rudo

Ministarstvu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju dostavljen je Nacrt Studije uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje hidroelektrane „Mrsovo“, na rijeci Lim, opština Rudo, instalisane snage 36,80 MW. Nosilac izrade studije je Javna naučno-istraživačka ustanova „Institut za zaštitu i ekologiju Republike Srpske“ Banja Luka.

Na osnovu člana 69. Zakona o zaštiti životne sredine, („Službeni glasnik Republike Srpske“, br. 71/12, 79/15 i 70/20), Nacrt Studije uticaja na životnu sredinu, stavlja se na javni uvid i objavljuje se na internet stranici Ministarstva. Nosilac projekta je projekta  „COMSAR ENERGY HIDRO“ d.o.o. Banja Luka,  Ul. Kralja Alfonsa XIII br. 18, Banja Luka.

Javni uvid u nacrt Studije uticaja na životnu sredinu obezbijeđen je na internet stranici Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju

i u prostorijama Opštine Rudo  u periodu od 26.7.2021. godine do 25.8.2021. godine.

Javna rasprava o predmetnom Nacrtu Studije uticaja na životnu sredinu održaće se 10.8.2021. u prostorijama Opštine Rudo sa početkom u 10 časova.

Primjedbe i sugestije na Nacrt Studije uticaja na životnu sredinu projekata izgradnje hidroelektrane „Mrsovo“, na rijeci Lim, opština Rudo, instalisane snage 36,80 MW, mogu se dostaviti na adresu Ministarstva (Trg Republike Srpske 1, Banja Luka) ili elektronskim putem na adresu: m.nikolic@mgr.vladars.net u roku od 15 dana nakon održavanja Javne rasprave.