Почетак нове школске године

Поводом почетка школске 2021/22. године, начелник општине Драгољуб Богдановић упућује честитке свим ученицима, родитељима, наставницима, руководствима школа и ваннаставном особљу.

Пред нама је још једна школаска година коју дочекујемо у условима пандемије корона вируса.

С обзиром на то да наставу започињемо часовима у трајању од 45 минута , то нам намеће додатну одговорност у погледу поштовања свих  епидемиолошких мјера како бисмо заштитили и себе и друге.

Због повећаног броја заражених на територији општине Рудо, овим путем вас обавјештавамо и упозоравамо да сте дужни поштовати све епидемиолошке мјере које су на снази до 13.09.2021.године, а које је донио републички штаб за ванредне ситуације.

С тим у вези обавезно је носити заштитне маске у затвореном простору  као и одржавање дистанце. Број људи на једном мјесту се такође мора поштовати, а то је дозвољен број од 70 у затвореном, а 120 људи на отвореном простору, а тиче се свих јавних окупљања.

Апелујемо на грађане да уђу у процес вакцинације како би што брже дошли до колективног имунитета на подручју наше општине и како би што успјешније и безболније превазишли епидемију која нас је задесила.

У нади да ће епидемилошка ситуација бити задовољавајућа, свима желим успјешну школску годину и добро здравље!