Početak nove školske godine

Povodom početka školske 2021/22. godine, načelnik opštine Dragoljub Bogdanović upućuje čestitke svim učenicima, roditeljima, nastavnicima, rukovodstvima škola i vannastavnom osoblju.

Pred nama je još jedna školaska godina koju dočekujemo u uslovima pandemije korona virusa.

S obzirom na to da nastavu započinjemo časovima u trajanju od 45 minuta , to nam nameće dodatnu odgovornost u pogledu poštovanja svih  epidemioloških mjera kako bismo zaštitili i sebe i druge.

Zbog povećanog broja zaraženih na teritoriji opštine Rudo, ovim putem vas obavještavamo i upozoravamo da ste dužni poštovati sve epidemiološke mjere koje su na snazi do 13.09.2021.godine, a koje je donio republički štab za vanredne situacije.

S tim u vezi obavezno je nositi zaštitne maske u zatvorenom prostoru  kao i održavanje distance. Broj ljudi na jednom mjestu se takođe mora poštovati, a to je dozvoljen broj od 70 u zatvorenom, a 120 ljudi na otvorenom prostoru, a tiče se svih javnih okupljanja.

Apelujemo na građane da uđu u proces vakcinacije kako bi što brže došli do kolektivnog imuniteta na području naše opštine i kako bi što uspješnije i bezbolnije prevazišli epidemiju koja nas je zadesila.

U nadi da će epidemiloška situacija biti zadovoljavajuća, svima želim uspješnu školsku godinu i dobro zdravlje!