Подршка ђацима првацима

6

Са првим септембром и школским звоном огласио се и почетак нове школске године за основце и средњошколце са простора општине Рудо.

Тим поводом, Начелник општине Рудо г-дин Драгољуб Богдановић обишао је основце ОШ Рудо, ОШ „Бошко Буха“, као и подручних школа Миоче, Мокронози, Увац и Будимлија, како би им честитао повратак у школске клупе и додјелио новчану подршку и скромне поклоне првачићима. Општина Рудо је као и ранијих година, осигурала новчану помоћ у износу од 100 КМ првачићима.

5

Приликом посјете, начелник општине Рудо је истакао да ће општина остати истрајна да се осигурају што бољи услови за рад ових школа и да ће образовне установе увијек имати подршку општине.

Поред подршке ђацима првацима, општина је осигурала и средства за набавку уџбеника за дјецу из породица чији родитељи не раде, као и дјеца чији су родитељи повратници на територији општине Рудо.

2

Директори обе школе захвалили су се начелнику општине на посјети и подршци коју општина пружа  школама.

Ове године први разред су уписала 22 ученика.

8

9