Наставак сарадње са пријатељима из Вићенце

vicenca (3)Претходне недеље, општину Рудо је посјетила делегација „Удружења заједно за Сарајево“ из Вићенце на челу са др Санте Бресаном.

Током кратког боравка, госте из Италије примио је начелник општине Драгољуб Богдановић.

Гости су том приликом Начелнику уручили своју Монографију, која је издата поводом 25 година постојања и рада овог удружења.

vicenca (1)

Том приликом др Санте Бресани је истакао да је њихов рад, као и остварени  резултати, а који се тичу Дневног боравка дјеце са сметњама у развоју – Центра за социјални рад Рудо, такођер заузео значајно мјесто у овом јубиларном издању.

У наставку су вођени разговори о обостраним жељама да се ова пријатељска срадња настави и у будућности, кроз подршку Центру, тачније набавци новог комби возила за превоз штићеника.

vicenca (4)

Након састанка представници удружења и општине обишли су Дневни боравак дјеце са сметњама у развоју – ЦСР Рудо, који је од 2019. године у новим просторијама захваљујући заједничким напорима општине и овог удружења.