Nastavak saradnje sa prijateljima iz Vićence

vicenca (3)Prethodne nedelje, opštinu Rudo je posjetila delegacija „Udruženja zajedno za Sarajevo“ iz Vićence na čelu sa dr Sante Bresanom.

Tokom kratkog boravka, goste iz Italije primio je načelnik opštine Dragoljub Bogdanović.

Gosti su tom prilikom Načelniku uručili svoju Monografiju, koja je izdata povodom 25 godina postojanja i rada ovog udruženja.

vicenca (1)

Tom prilikom dr Sante Bresani je istakao da je njihov rad, kao i ostvareni  rezultati, a koji se tiču Dnevnog boravka djece sa smetnjama u razvoju – Centra za socijalni rad Rudo, također zauzeo značajno mjesto u ovom jubilarnom izdanju.

U nastavku su vođeni razgovori o obostranim željama da se ova prijateljska sradnja nastavi i u budućnosti, kroz podršku Centru, tačnije nabavci novog kombi vozila za prevoz štićenika.

vicenca (4)

Nakon sastanka predstavnici udruženja i opštine obišli su Dnevni boravak djece sa smetnjama u razvoju – CSR Rudo, koji je od 2019. godine u novim prostorijama zahvaljujući zajedničkim naporima opštine i ovog udruženja.