Одржана Оснивачка скупштина АМД „Старт“

Дана 11.11.2021. године одржана је Оснивачка скупштина Ауто мото друштва „Старт“, које ће дјеловати на простору општине Рудо, док ће дио активности спроводити и на простору Републике Српске и БиХ.

Један од иницијатора оснивања АМД у Рудом је и Драгољуб Богдановић начелник општине Рудо. Он је у свом уводном излагању на Оснивачкој скупштини истакао да је општина Рудо једна од ријетких у РС која већ годинама у назад нема своје АМД, а која испуњава услове за његово оснивање.

Поред наведеног он је истакао и то да је оснивање АМД је прилика за упошљавање као и могућност за учлањивање физичких и правних лица ради остваривања погодности и коришћења услуга које ово друштво пружа.

Формирањем АМД „Старт“ биће успостављена и унапређена сарадња са другим градовима и општинама у РСу.