Održana Osnivačka skupština AMD „Start“

Dana 11.11.2021. godine održana je Osnivačka skupština Auto moto društva „Start“, koje će djelovati na prostoru opštine Rudo, dok će dio aktivnosti sprovoditi i na prostoru Republike Srpske i BiH.

Jedan od inicijatora osnivanja AMD u Rudom je i Dragoljub Bogdanović načelnik opštine Rudo. On je u svom uvodnom izlaganju na Osnivačkoj skupštini istakao da je opština Rudo jedna od rijetkih u RS koja već godinama u nazad nema svoje AMD, a koja ispunjava uslove za njegovo osnivanje.

Pored navedenog on je istakao i to da je osnivanje AMD je prilika za upošljavanje kao i mogućnost za učlanjivanje fizičkih i pravnih lica radi ostvarivanja pogodnosti i korišćenja usluga koje ovo društvo pruža.

Formiranjem AMD „Start“ biće uspostavljena i unapređena saradnja sa drugim gradovima i opštinama u RSu.