Omladinska banka Rudo promovisala podržane projekte u 2021. godini

omladinska

U petak u domu kulture u Rudom održana je promocija podržani i realizovanih projekata kroz Omladinsku banku Rudo tokom 2021. godine.

U toku 2021. godine podržano je ukupno 8 projekata ukupne vrijednosti 17.911,62 KM od čega su opština i Mozaik finansijski podržali projekte u ukupnoj vrijednosti od 11.326 KM. Kroz realizovane projekte ostvareni su impozantni rezultati u pogledu resursa koji su ostali zajednici na raspolaganju ali i u pogledu angažmana velikog broja volontera i učešća zajednice.

Četiri projekta su direktno doprinijela unapređenju uslova za izvođenje nastavnih i sportskih aktivnosti u više mjesnih zajednica i to: ugradnjom reflektora na sportskom igralištu u Štrpcima, postavkom dvije zaštitene mreže u područnim školama u Budimliji i Mokronozima kao i nabakom pametnih tabli za SŠC Rudo.

Dva projekta su doprinijela razvoju infrastrukture za rekreativne aktivnosti i odmor kroz uređenje plaže u Rudom i nabavku opreme za plažu i kroz uređenje staze i postavku klupa na vidikovcu Gradina.

U Gojavavi je grupa mladih uredila dječije igralište i postavila mobilijar.

Tokom prezentacije od strane Amele Ramić i Natalije Vidaković iz Fondacije Mozaik koja realizuje Omladinsku banku, istaknut je napredak u odnosu na raniju godinu, kada je broj podržanih projekata bio upola manji.

Dragoljub Bogdanović, Načelnik opštine Rudo u svom je izlaganju pozdravio sve korisnike i tom prilikom istakao koliko su ove akcije važne za Rudo, posebno imajući u vidu aktivizam mladih.

Na kraju prezentacije dodjeljene su zahvalnice učesnicima projekta i najavljen novi ciklus za narednu godinu koji će početi već u februaru 2022. godine.