Potpisana 54 ugovora za nabavku plastenika

Opštini Rudo uzela učešće u realizaciji projekta „Uzgoj povrća u zaštićenom području“ koji se realizuje u saradnji sa Jedinicom za koordinaciju poljoprivrednih projekata, Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS.

Projekat ima za cilj podršku razvoju poljoprivrede i povećanju prihoda u poljoprivredi kroz plasteničku proizvodnju.

plastenik

Sredstva za nabavku plastenika osigurana su od strane Jedinice za koordinaciju projekata, Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS u procentu 40% ili 50% zavisno od toga da li su korisnici žene ili mladi starosti do 35 godina, opštine Rudo u procentu od 40% i korisnika u procentu od 10 ili 20% od cijene plastenika, zavisno da li su žene ili mladi do 35 godina. Korisnici projekta su lica sa nižim primanjima sa teritorije opštine Rudo, koja posjeduju zemlju i koja ranije nisu bila korisnici projekata finansiranih od strane IFADA.

plastenik 1

Opština Rudo je posredstvom mjesnih zajednica izvršila anketiranje zainteresovanih koji ispunjavaju preduslove i sačinila listu 54 osobe koje su iskazale interes i popunile anketu.  Ukupna vrijednost projekta iznosi 153.900 KM od čega je opština obezbjedila učešće od 53.000 KM.