Potpisani ugovori sa korisnicima o dodjeli osam plastenika

U okviru projekta “Socio-ekonomska podrška izuzetno ranjivim porodicama i lokalnim pružaocima socijalnih usluga u BiH“ kojeg sufinansiraju Ministarstvo vanjskih poslova Njemačke i lokalne zajednice u BIH a implementira njemačka nevladina organizacija ASB u BiH potpisani su ugovori sa korisnicima projekta.

plastenici

Ugovori sa 8 korisnika iz Rudog potpisani su 28. oktobra. Cilj projekta je konkretna edukativna i materijalna pomoć za socijalno ugrožene porodice kroz proces upošljavanja u poljoprivrednoj proizvodnji. Ciljna grupa su socijalno ugrožene porodice a odabir korisnika vršio se u saradnji sa Centrom za socijalni rad Rudo.

Na kraju potpisivanja ugovora, korisnike su pozdravili Rusmir Hanić ispred njemačke nevladine organizacije ASB u BiH i Jovica Vidaković zamjenik načelnika opštine Rudo.

plastenici1

Opština Rudo jedna je od 16 lokalnih zajednica u BIH u kojima se realizira projekat “Socio-ekonomska podrška izuzetno ranjivim porodicama i lokalnim pružaocima socijalnih usluga u BiH“. U okviru projekta osigurano je 140 plastenika za socijalno ugrožene građane sa evidencije Centara za socijalni rad u vrijednosti 440 000 KM.