Pet mjesnih zajednica dobilo informatičku opremu

Predstavnicima pet mjesnih zajednica sa područja opštine Rudo koje  učestvuju u drugoj fazi projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica (MZ) u Bosni i Hercegovini (BiH)“ danas je uručena informatička oprema. Projekt „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ financiraju Vlada Švajcarske i Švedska, a provodi ga Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP) u partnerstvu sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Ministarstvom uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Federalnim ministarstvom pravde te sa savezima općina i gradova.

Mjesne zajednice dobile su komplete informatičke opreme koji uključuju kompjuter sa perifernom opremom, multifunkcionalni uređaj (skener, printer, faks) i tablet.

266476003_10216400337560592_7159178344164132857_n

Pored toga, jedan set opreme koji, pored gore navedenog kompleta, uključuje i projektor sa platnom i nosačem, je nabavljen za potrebe mjesnih zajednica koje će isti moći koristi po potrebi.

Vrijednost opreme iznosi  17.662 KM.

Predsjednicima mjesnih zajednica opremu je dodijelio načelnik Opštine Rudo u prisustvu UNDP-eve predstavnice Jasmine Islambegović.

Predstavnici mjesnih zajednica Bijelo Brdo, Mrsovo, Mokronozi, Uvac i Setihovo prilikom preuzimanja opreme zahvalili su se na doniranoj opremi koja će im poslužiti za ispunjavanje cilja projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“. Cilj navedenog projekta je unapređenje kvaliteta života građana BiH kroz osnažene, rodno odgovorne mjesne zajednice koje potpomažu aktivan angažman građana u javnom životu, dok istovremeno predstavljaju primjer rada lokalnih samouprava u čijem fokusu su ljudi i služe kao katalizator za demokratske transformacije na lokalnom nivou.

Projekt se fokusira na podršku lokalnom razvoju na čelu sa mjesnom zajednicom jer upravo mjesne zajednice imaju ključnu ulogu u posredovanju između svojih stanovnika i lokalnih uprava.

Ovom donacijom sve mjesne zajednice na prostoru opštine Rudo su opremljene informatičkom opremom za rad sa građanima.