Završeni dvadeset prvi„Vidakovićevi dani kulture“ Rudo 2021

Pozorišnom predstavom  Zona sumraka „Jedna za anđele“ Dramske sekcije „Prosvjeta“ Rudo svečano su završeni „Vidakovićevi dani kulture“ Rudo 2021.

Manifestacija je počela u petak 26. novembra kada je otkrivena spomen bista Milošu Vidakoviću u parku u Rudom. Istog dana na izložbi slika „Andrićeva lica“ akademske slikarke Vesne.M. Nešković iz Višegrada, koja je organizovana u saradnji sa JU Narodnom bibliotekom „Ivo Andrić“ Višegrad, načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović svečano je otvorio manifestaciju.

Na Svečanoj akademiji gosti su bili pjesnik Pero Zubac, književnik i kantautor Miloš Zubac, glumica Maja Kolundžija, instrumentalista Draško Spasojević i vokalna solistkinja Tanja Milanović.

U okviru manifestacije promovisana je knjiga „Dnevnik ratnog hirurga“ autora dr. Miodraga Lazića o kojoj su govorili urednik Branislav Ilić i recenzent Zoran Žuža iz Istočnog Sarajeva.

Na tradicionalnoj književnoj večeri gostovali su književnici Zdravka Babić, Branislav Ilić, Dragan Paponjak i Radomir Jagodić.

Na književnoj večeri proglašeni su pobjednici i dodjeljene nagrade Međunarodnog pjesničkog konkursa „Miloš Vidaković“ 2021. Prvonagrađena pjesma je „JESEN“ Mila Lisice iz Banja Luke, drugonagrađena jepjesma „LAMENT“ Zvezdane Milosavljević iz Ćuprije i treća nagrada dodjeljena je Jasmini Malešević za pjesmu „IZNAD KRISTALNIH OBLAKA“

Tokom manifestacije izvedena je i monodrama „Ima neka tajna veza“ glumca Milana Dimića.  Na tradicionalnoj večeri folklora gosti su bili KUD „Fabrika reznih alata“ iz Čačka koji su se predstavili igrama iz Crne trave i Crnorečja i KUD „Prosvjeta“ iz Rudog koji su odigrali Igreiz Šumadije i Zapadne Srbije i Ponišavlje.

Manifestaciju je podržala Opština Rudo a organizatori su Javna ustanova Centar za kulturno – prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo i Javna ustanova Narodna biblioteka „Manojlo Ilić“ Rudo. Medijski pokrovitelji su TV Rudo, TV Koran, NA SRNA i BN TV.

DSC_5185DSC_5236DSC_5308

DSC_5202(1)