Oсми Сабора изворног пјевања у Рудом

У суботу 12. фебруара у  Рудом је одржан Сабор изворног пјевања који по осми пут организује Јавна установа „Центар за културно – просвјетну дјелатност „Просвјета“ Рудо. Сабор његује прије свега изворни начин пјевања, али и традиционалних инструмената, тако да су гледаоци поред пјевачких група могли да чују и звуке гусала и двојеница. Учествовали су:

1. Пјевачка група КУД -а „Бисери Моравице“ Ивањица
  2. Пјевачка група КУД-а „Драгачевски вез“ Лучани
  3. Пјевачка група „Свети Ђорђе“ Ново Горажде
  4. Пјевачка група КУД-а „Пива“ Плужине
  5. Мушка пјевачка група „Огњишта“ Фоча
  6. Пјевачка група „Просвјета“ Рудо
  7. Народни гуслар Мирко Љиљанић
  8. Народни гуслар Здравко Кнежевић
  9. Двојничар Милорад Цвијетић
  10. Вокални солисти Тања Милановић и Драшко Спасојевић.

Директор Центра Илија Лучић отворио је сабор и поздравио госте, те скренуо пажњу на важност оваквих сабора и додао да је циљ сабора његовање и преношење традиције на млађе нараштаје. Такође, ови скупови дају подршку и подстрек пјевачким групама да наставе са својим радом и дјеловањем.

Захвалнице свим учесницима уручио је организатор културних активности Илија Арсић. Учесници су се након наступа дружили на вечери коју је обезбједио организатор сабора.