Грант за ОШ „Бошко Буха“ из Штрбаца

Тим Извиђачи – Дарко Газдић, Лара Стикић, Жељана Стикић, Михајло Миковић и Стефан Ћировић, који је учествовао на овогодишњој 5.UPSHIFT радионици, нашао се међу пет најбољих и тако освојио грант у вриједности од 3000 КМ за имплементацију своје идеје.

Апшифтери настављају рад на реализацији идеје о оснивању извиђачке секције унутар школе и уређењу и оспособљавању простора ван школе за одвијање практичних активности, радионица, ваннаставних садржаја.

Руководство и наставно особље ОШ „Бошко Буха“  из Штрбаца поносно је на свој тим, њихов рад и њихову идеју, која је, након пандемије, затварања, онлајн наставе, важна за враћање у нормалне животне токове – дружења ван мреже, повратак природи, развијање вјештина за сналажење и боравак у природи, наставу ван школских зидова, квалитетно кориштење слободног времена.

Предани рад на њеном обликовању, усвајање апшифт методологије у рјешавању проблема, развијање нових дигиталних вјештина, рад у новим програмима и апликацијама, дружење и рад са ментором, свакако су непроцјењиво искуство за ученике, али и школу.

#upshift приче