Obavještenje o obnavljanju ekološke dozvole

Republika Srpska

OPŠTINA RUDO

Opštinska uprava

-Odjeljenje za privredu, finansije,

prostorno uređenje i inspekcijske poslove-

Broj: 03-312-9/21

Datum: 7.mart 2022.godine

Na osnovu člana 90. stav 5. Zakona o zaštiti životne sredine („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 71/12, 79/15 i 70/20), Odjeljenje za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove opštine Rudo, obavještava zainteresovanu javnost

O OBNAVLJANJU RJEŠENJA

O EKOLOŠKOJ DOZVOLI

za MXE „Štrpci“ Donja Rijeka, opština Rudo

Dana 21.10.2021.godine Lalović Petar iz Gornje Rijeke, opština Rudo podnio je zahtjev ovom Odjeljenju za obnavljanje ekološke dozvole za MXE „Štrpci“ Donja Rijeka, opština Rudo sagrađena na k.č.broj 1253 KO Štrpci. Uz zahtjev, investitor je priložio iZapisnik o izvršenim mjerenjima u životnu sredinu, urađen od strane „Unis“ d.o.o. Istočno Sarajevo, Zapisnik republičkog inspektora za zaštitu životne sredine o izvršenoj vanrednoj inspekcijskoj kontroli i izjavu kojom potvrđuje da nije došlo do promjene uslova u ekološkom smislu koje bi negativno uticale na životnu sredinu.

Cijeneći navedenu dokumentaciju, ovo Odjeljenje je utvrdilo da su ispunjeni svi uslovi predviđeni odredbama Zakona o zaštiti životne sredine, te je donijelo rješenje kojim se obnavlja ekološka dozvola za pomenuti objekat.

Rješenje

NAČELNIK ODJELJENJA