Omladinska banka Rudo već treću godinu podržava projekte mladih sa područija naše opštine

omladinska (2)Omladinska banka Rudo je osnovana 2019. godine, sa radom je počela 2020. godine. Za tri godine kako postoji podržala je 17 projekata. Što je pokazatelj da su mladi zainteresovani za promjene i volonterski aganžman. Projekti koji su podržani većinom su bili infrastrukturnog karaktera pa se taj fenomen nastavio i ove godine.

Na prvom pozivu koji je bio otvoren od 17.02. do 14.04. smo zaprimili 5 aplikacija, koje su prošle sve korake i dovele do trenutka da se svečano potpišu. Dana 19.04. u prostorijama Doma kulture potpisano je 5 društveno korisnih projekata.

1.Opremanje školskog igrališta za djecu i omladinu u Budimliji

Urediće se školsko igralište u područnoj školi u Budimliji tj.biće postavljena kućica sa toboganom i ljuljaška.

2.Do zdravije vode

Grupa planinara je ovim projektom odlučila da očisti izvor koji se nalazi na magistralnom putu Rudo – Sarajevo i tako postave kontenjere za odlaganje otpada.

3.Priroda kao dio nas

Da bi naša opština bila više poznata posjetiocima i nama samim tri omladinca su odlučila da kroz svoj aganžman naprave vide o kultrunoj istorijskoj baštini i tako pokažu svima šta to Rudo ima za pokazat.

4.Naš gimnastički kutak

Sportska dvorana će uskoro biti kutak koji će se koristiti za gimnastiku a usto će imati pogodnosti i odbojkašice koje će dobiti sprave koje mogu koristiti za svoje treninge.
5. Igralište uredi, igru pokreni

U MZ Mioče ove godine imamo prvi put projekat. Projekat koji nam je pristigao vezan je za uredjenje kutka ze djecu. Takodje će biti postavljena kućica sa toboganom i ljuljaškom.

omladinska (1)Ono što nas iznimno raduje da su se naše mjesne zajednice aktivirale pa imamo projekte na različitim lokacijama. Ukupan iznos podržanih projekata jeste 7,500KM, s tim da imamo novca za još dva projekta a poziv za projekte je u toku pa svi koji su zanteresovani svoje prijave mogu poslati do 04.05. do 14h.

Naši projekti kreću u realizaciju od maja a šta oni to rade i kakve će rezulatate postići možete pratiti na našoj stranici.