Otvoren Sajam domaćih proizvoda

U četvrtak 12. maja 2022. godine u Rudom je otvoren Sajam domaćih proizvoda, u organizaciji Opštine Rudo i JU za turizam i sport Rudo.

Veliki broj izlagača, posjetilaca, prijatelja sajma i gostiju prisustvovao je ceremoniji otvaranja sajma, na kojoj su se obratili Dragoljub Bogdanović Načelnik opštine Rudo, Zlatan Savić predstavnik Karitasa Švicarske i Ljubiša Tanić, predsjednik Područne privredne komore RS.

U svom obraćanju prisutnima, Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović rekao je da Sajam svojim obimom i sadržajem može parirati i mnogo većim sajmovima ne samo u BiH, već i u regiji. Naveo je da se Sajam održava kako bi se Rudo pokrenulo u pasivnom periodu godine, sa željom da ponudi što više raznovrsnog sadržaja.

sajam 4

Direktor Javne ustanove za turizam i sport Vladimir Bradonjić obratio se prisutnima i istakao da se ovaj sajam organizuje po sedmi put, a cilj je da se udruže mali proizvođači i izlože svoje proizvode, ali i uspostave saradnju između gradova.

Direktor Područne privredne komore Istočno Sarajevo Vinka Mićić rekla je da podržavaju ovaj sajam, podsjetivši na projekat „Naše je bolje, zaštita i promocija domaće proizvodnje“, te da je ovo danas prilika da se pokaže šta sve Republika Srpska ima da ponudi.

sajam 2

Sajam je okupio  115 izlagača iz 27 opština i gradova iz BiH, Srbije i Crne Gore.

Na drugom danu sajma 13. maja, izlagačima i učesnicima sajma će se obratiti dr Boris Pašalić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, a u 19.00 časova u gradskoj dvorani biće održan koncert pjevača Dejana Matića.

Sajam domaćih proizvoda trajaće do 14. Maja 2022.

sajam 5

sajam 3