Završen 7. Sajam domaćih proizvoda Rudo 2022

U Rudom je u subotu, 14. Maja, nakon dodjele nagrada kupcima, završen 7. Sajam domaćih proizvoda Rudo 2022.

Sajam je okupio više od 115 izlagača iz tri zemlje i 27 opština.

Pored raznovrsne ponude domaćih proizvoda, tokom tri dana sajma, posjetioci i gosti sajma uživali su i u raznovrsnom takmičarskom i zabavnom sadržaju, a podjeljene su i brojne nagrade.

Ovogodišnji sajam svečano je otvorio Ljubiša Tanić, predsjednik Područne privredne komore RS, a drugi dan sajma izlagače i posjetioce sajma pozdravio je dr Boris Pašalić ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS koji je potom obišao izlagače i razgovarao sa organizacionim timom i rukovodstvom opštine.

Na otvaranju sajma bili su i načelnici i predstavnici susjednih opština iz regiona.

U sklopu edukativnog sadržaja, za pčelare je prvog dana sajma održano stručno predavanje, dok su drugog dana na centralnoj bini posjetioci sajma slušali predavanje nutricioniste.

Prvi dan sajma održana su takmičenja učenika osnovnih škola na temu „Odrastajmo zajedno uz muziku i sport“,a  nagrađeni radovi su:

Niži razredi: 1.mjesto OŠ „Rudo“ Rudo, 2.mjesto OŠ „Boško Buha“ Štrpci i 3.mjesto OŠ „Sveti Sava“ Rogatica.

Viši razredi: 1.mjesto OŠ „Boško Buha“ Štrpci, 2. mjesto OŠ „Sveti Sava“ Foča, 3.mjesto OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde.

U sklopu muzičkog takmičenja mladih talenata nagrađeni su: za 1. mjesto Nina Mijušković Rudo, 2. mjesto Irina Krčo Rogatica i 3. mjesto pripalo je Juliji Tomić iz Rudog.

Ove godine za „Naj štand sajma“ proglašen je štand „Pčelarskog centra Batinić“ iz Sokoca.

Ovogodišnji sajam bio je posvećen zdravlju i humanosti.

Prvog dana sajma održana je svečana večera, u sklopu koje je odrigrana humanitarna tombola za oboljelu organizatoricu sajma, dok su za malog Vukašina oba dana Sajma bile postavljene  kutije za prikupljene sredstava za njegovo liječenje u Turskoj.

Prvi put na ovogodišnjem sajmu održan je koncert estradne zvijezde Dejana Matića. Koncert je uz podršku Elektroprivrede RS, Hiroelektrane Trebišnjica održan u subotu u sportskoj dvorani.

Pored sponzora koncerta ovogodišnji sajam podržali su: Karitas Švicarske i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS.

Kao i ranijih godina sajam je podržan od velikog broja sponzora kojima su uručene i zahvalnice i zlatna srebrna i bronzana plaket. Zlatna plaketa dodjeljena je Područnij privrednoj komori Istočno Sarajevo, srebrna Kompozitima d.o.o Uvac a bronzana ERS Malim hidroelektranama, i Lucid lemon studiju Beograd.

Ostali sponzori sajma: MF „Mikrofin“, MKF „Sunrise“, Aura osiguranje, „Dva brata Arsići“, Crvena apoteka, ZR Vladimir-kamp Setihovo, Zoka trade Uvac, Sloga Uvac, Srpska pravoslavna crkvena opština Rudo, Medžlis islamske zajednice Rudo, AD Romanijaputevi Sokolac, Sekond hand i outlet Uvac, STR „Sloga“ Uvac, Veterinarska ambulanata “Savo„ Rudo, Knjižara „Napredak“ Rudo, Pumpa Hifa Oil Tešanj Uvac, Sportski objekti i Uvački bazeni, Štrpci, PPP „Vujoprom“ Sjeverin, STR Sloga 1 Rudo, STR David Rudo, STR Srki Rudo, STR Sjeme Rudo, Frizerski salon Lepota Rudo, Automehaničarska radnja „Tole“ Mioče, Hotel Terme 36,6, Ketering „Bojanić“.