Gradonačelnik Ljubiša Ćosić posjetio opštinu Rudo

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva i predsjednik Saveza opština i gradova Republike Srpske Ljubiša Ćosić posjetio je danas opštinu Rudo, gdje je sa načelnikom opštine Dragoljubom Bodanovićem i zamjenikom opštine Jovicom Vidakovićem, razgovarao o položaju izrazito nerazvijenih opština u Republici Srpskoj i načinu kako veći centri mogu pomoći njihovom razvoju.

FB_IMG_1658752659275

Tokom sastanka istaknut je i značaj saradnje opština sa gradskim centrima, posebno za nerazvijeni istočni dio Republike Srpske i pohvaljeni su napori Saveza opština i gradova u podršci izrazito nerazvijenim opštinama u Republici Srpskoj.

Tokom sastanka gradonačelnik je istakao da je u svojstvu predsjednika Saveza opština i gradova Republike Srpske uputio inicijativu da se opštini Rudo obezbjedi jedno ambulantno vozilo za potrebe nesmetanog funkcionisanja JU Doma zdrava „Dr Stojana i Ljubica“.